Настя Музиченко – про найцікавіше в дитячій програмі «Книжкової Країни»


25–28 квітня в Києві вперше відбудеться фестиваль «Книжкова країна». Подія пройде на території ВДНГ і матиме безліч заходів для дорослих і дітей. Координаторкою дитячої програми стала письменниця і заводійка книгоподій БараБуки Настя Музиченко. Настя розповіла, на що в дитячій програмі варто звернути особливу увагу та яких подій не можна пропустити.

Зокрема, варто насолодитися подіями, що відбуваються на свіжому повітрі. Неодмінно відвідати читання зіркових гостей. Зловити відомих авторів та авторок і підписати в них новенькі книжки. Ознайомитися з найкращими родинними виданнями останніх десяти років за версією Топу БараБуки. Вхід на фестиваль вільний.


Що унікального в літературному плані пропонує цей фестиваль для дітей?


Завдяки тому, що фестиваль буде відбуватися на великій території (в павільйонах, наметах і на вулиці), з’явилася можливість проводити літературні події різноманітних форматів.

По-перше, квести. Наприклад літературний квест на велосипедах від школи «Безмеж», кото-квест для підлітків за мотивами світового бестселера «Коти-Вояки» («АССА»), детективний квест від Ольги Куждіної та квест-гра за новинкою «Агата Кріспі».

По-друге, екскурсії. Наприклад, театралізована екскурсія за літературними творами та похід у притулок для тварин і знайомство з героями моєї книжки «Врятовані хвостики».

В окремій локації проходитимуть родинні читання з відомими артистами, лідерами думок, телеведучими та акторами. Вони самі або разом зі своєю родиною читатимуть улюблені книжки для дітей і підлітків. Серед гостей – Влад Дарвін, TAYANNA, Світлана Тарабарова, Ольга Цибульська, Олена Кравець, Людмила Барбір, Андрій Чорновол, Катя Шенфельд і Роб Фельдман, ADAM, Руслана Лоцман, Дмитро Тодорюк, Анна й Ангеліна Завальські.


5 дитячих подій, яких не можна пропустити


1. Якби я була відвідувачкою фестивалю, то неодмінно пішла б на презентацію аромапригодницької новинки від видавництва «Nasha Idea» «Аптека ароматів. Турнір тисячі талантів», щоб створити кулон із власним ароматом (28 квітня о 15:00).

2. Також відвідала б презентацію видання книжки Сашка Дерманського і Тетяни Копитової «Мері» в новому оформленні, що вийшла у видавництві «Маґура» (26 квітня о 12:00 та 27 квітня о 13:00).

3. Відсвяткувала б День народження серії Свена Нордквіста про Петсона і Фіндуса разом із видавництвом «Навчальна книга – Богдан». Виявляється, цій чудовій серії цього року 40 років! (27 квітня о 14:00).

4. Послухала б MONATIK на презентації його книжки «Книга Мрій», щоб дізнатися, як бути справжнім супергероєм у власному житті на шляху до здійснення найпотаємніших мрій (26 квітня о 18:00).

5. Також непересічними обіцяють бути презентації книжок Сашка Лірника, Лариси Ніцой, Віктора Андрієнка та Сергія Фаліона за участі гурту «Лісапетний батальйон».


А чим ви плануєте привабити молодших підлітків?


По-перше, видавництво «Ранок» влаштовує зустріч ФАН-КЛУБУ з авторкою серія «Панна» Ольгою Купріян. Вік: від 10 років. Дата: 27 квітня, 13:00.

По-друге, видавництво «Nasha idea» запрошує на чаювання з Лисом Арчибальдом, під час якого презентують 2 тому «Мемуарів лісу». Завітавши на презентацію, ви поринете у затишні будні книгарні лиса і дізнаєтеся його сімейні таємниці. Дізнаєтеся, чому книга для дітей так захоплює дорослих. А також матимете змогу сфотографуватися з головним героєм на спеціально облаштованій до презентації фотозоні. І все це ви зможете зробити за ароматним чаєм та смаколиками, рецепти яких видавництво приберегло для учасників у подарунок. Кожен отримає свій екземляр. Учасники: перекладачка Мія Марченко; книжкова блогерка Валентина Комар. Модерує: книжкова блогерка Анна Полегенько. Вік: від 12 років. Дата: 27 квітня, 14:00.

По-третє, видавництво «Фантастичні українці» проведе інтерактивну бесіду на тему «Українська міфологія: крутіше за Marvel!». Не вірите, що українські міфічні герої так само цікаві та харизматичні, як їхні закордонні «колеги» і мають всі шанси стати частиною сучасної світової культури? Український письменник і продюсер Нік Лисицький легко переконає вас у цьому, адже його книжка «Кий і морозна орда» є тому свідченням. Найактивніші учасники бесіди та автори найцікавіших запитань отримають подарунки від Ніка Лисицького та видавництва «Фантастичні українці». Учасники: Нік Лисицький, письменник, креативний продюсер, автор проекту зі збереження та популяризації української міфології «Чарівний світ UA». Модерує Валері Клочкова, YouTube-блогерка Атмосферниця (Atmosfernitsa), авторка каналу про книги, мистецтво та атмосферне життя в Києві. Вік: від 10 років. Дата: 27 квітня, 12:00.


Що це за виставка, яку організовує БараБука? У чому її перчинка?


Настя Музиченко. Фото: Леся Коверега

Це виставка книжок, які ввійшли до коротких списку Топу БараБуки за останні роки. Для цього ми залучили майже 30 видавництв, які надали свої книжки. З книжками можна буде ознайомитися протягом фестивалю у павільйоні №2, а після фестивалю БараБука разом із організаторами передадуть видання в дитячу лікарню «Охматдит» та «Місто добра» в Чернівцях.

А в суботу, 27 квітня, о 14:00 автори цих книжок зберуться в павільйоні №2, тож не проґавте можливість познайомитися з улюбленими творцями дитячих книжок. «#ЖивіПисьменники Книжкової країни» – це побачення з сучасними дитячими письменниками і письменницями, які розкажуть про свої творчі ідеї, книжкові новинки та інші секрети професії. На вас чекає живе спілкування й цікавий інтерактив за мотивами сучасних українських книжок.


Назвіть дитячих авторів та авторок, у яких варто підписати книжку прямо на фестивалі


Окрім згаданих вище письменників і письменниць, варто сходити на презентації та підписати книжки в Софії Рябчук («Як розмовляти з дітьми про мистецтво»), Олега Михайлова («Жираф Монс. Харківська історія воєнної весни», «Дивна весна»), Тані Стус («Таємні історії великих і маленьких перемог»), Юліти Ран («Дзеркало бажань», «Пес Патрон і Шкарпетковий монстр»), Андрія Кокотюхи, Івана Андрусяка, Каті Сіль («Казки навиворіт»), Ірини Мацко («Легендарна Україна. Історії вільних»), Марії Артеменко («Левова книжка», «Вусата історія»), Єлизавети Половинкіної («Хто зіпсував борщ?»), Мії Марченко.

Повну програму дивіться тут.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар