Турбота, відповідальність, любов


9 українських дитячих книжок, які навчають відповідальному ставленню до тварин

4 жовтня світ відзначає Всесвітній день тварин. «BaraBooka. Простір української дитячої книги» разом із благодійним фондом допомоги безпритульним тваринам «Happy Paw» підготували добірку українських книжок, які не лише захоплюють читачів своїм сюжетом, персонажами та ілюстраціями, а й допоможуть розвинути емпатію та навчити гуманному ставленню до котів і собак.

Читайте також: Антось, Жука, Роза та інші пухнасті безхатьки


Мокрий ніс. Олена Осмоловська

Видавничий центр «12», 2020 рік. Для дітей 9–14 років

Харизматичний підліток Богдан потрапляє до притулку «Мокрий ніс», де різні собачі долі допомагають йому краще розібратися у собі та в поведінці ближніх.

Книжка, яка по-справжньому відкриває силу любові до тварин. А також простими словами розповідає про складні речі. Підійде для тих, хто безмежно любить собак або дуже хоче стати власником тварини.


Сукня для Марусі. Грася Олійко

«А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2022 рік. Для малят та дошкільнят

День народження – найулюбленіше свято дитинства! Але як бути, якщо святковий торт раптово зник, а точніше намагається втекти через вхідні двері!?

Це книжка, що зворушить кожне серденько. Майже детективна історія загадкових втрат із несподіваною пухнастою розв’язкою.


Історія, яку розповіла Жука. Грася Олійко

Видавництво Старого Лева, 2019 рік. Для дітей 3–5 років

Собаня Жука живе на заправці зі своїм братом Сіріусом. Їх підгодовує добра жінка, але вона кудись зникає. Залишившись без добродійки та місця, де вони жили, цуценята змушені поневірятися світом, мріючи про сім’ю та теплу домівку. Але виявляється, що для щастя вуличних собак потрібно зовсім небагато.

Безпосередня розповідь, що торкнеться сердець дітей і дорослих. Це дуже красива книжка-картинка з неповторними ілюстраціями-аплікаціями, які нікого не залишать байдужими.


Латочка і Крапочка. Настя Мельниченко

Видавництво «Теза», 2022 рік. Для читачів 7–10 років

Не кусака – цілувака! Легко любити собаку, коли це миле, маленьке, пухнасте цуценятко. Значно складніше, коли це лютий, скалічений долею, хворий і старий пітбуль.

Це зворушлива пригодницька історія про любов і вірність, про дружбу і відданість, про історії з життя людей та собак, які викличуть у читача теплу хвилю співпереживання.


Тортик, «Тайфун» та сьоме життя Біди Тетянівни. Володимир Нікітенко

Видавництво «ДІПА», 2020 рік. Для дітей 9–12 років

Здавалося б, хто здатен врятувати собаку? Хоробрі друзі-відчуйдухи, озброєні найкращими патиками чи може звичайнісінька вулична кішка?

Це історія про фантастичні та карколомні пригоди хлопаків, які націлилися змінити долю та врятувати пухнасте життя.


Серія «36 і 6 котів». Галина Вдовиченко

Видавництво Старого Лева, 2015–2021 роки. Для читачів 6–8 років

36 великих та й ще 6 маленьких – саме стільки котячих оселилися якось увечері в помешкання однієї пані.

Коти-рятувальники чи, можливо, коти-детективи? Ця котяча братія здатна легко та з гумором опанувати будь-яку професію та назавжди змінити життя людей поруч.

Книжки про добро, винахідливість та… котів, що навчать, як можна бути дуже різними і при цьому знаходити спільну мову.


Мені (не) потрібен собака. Таїс Золотковська

Видавництво «Ранок», 2020 рік. Для дітей 6–8 років

Це історія міського хлопчика, який переїжджає в село. Там на нього чекає багато несподіванок, серед них – пес на ім’я Роза та повністю розряджений планшет та забута зарядка.

Чи вдасться хлопчику приручити дворову собаку? Можливо, варто перетворити це нелегке заняття на комп’ютерну гру з особливими рівнями?

Яскрава сучасна психологічна історія про різні світи, які об’єднала дружба.


Усміхаки. Лариса Денисенко

Видавництво Старого Лева, 2017 рік. Для читачів 9–14 років

Авторка зібрала під обкладинкою все, що слід знати про собак перед тим, як стати власником чотирилапого. Читачі ознайомляться з «хвостатими» лайфгаками про те, як виховувати та спілкуватися з песиком, що робити, якщо пухнастик захворів та як доглядати, годувати й вигулювати чотирилапого.

Це пізнавальна книга про любов і відповідальність – усе для того, аби дитина усвідомила, що тварина – не іграшка, а жива істота з власними бажаннями і правами.


Нечуй Невмирущий. Олександра Орлова

Видавництво «Ранок», 2019 рік. Для дітей 9–12 років

Канікули на дачі у бабусі – що може бути краще? Особливо коли у двір приходить справжнісінька пухнаста «котострофа». Дізнавшись від бабусі, що коти мають дев’ять життів, хлопчик вирішує пильнувати за життями кота Нечуя, щоб перевірити цю теорію.

Книжка для всіх, хто обожнює котів! Весела атмосферна повість, яка нагадає про цінність дружби та примирення, любові й жертовності, милосердя і турботи про найближчих.

«Освіторія» разом із Благодійним фондом допомоги безпритульним тваринам «Happy Paw» підготували методичні рекомендації, як провести урок доброти у школі.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар