«Наука БараБуки»: як писати смішні дитячі книжки


«BaraBooka. Простір української дитячої книги» проведе новий практикум для авторів і редакторів дитячих і підліткових книжок «Наука БараБуки». Навесні запрошені лектори проведуть чотири лекційно-практичні заняття на тему гумору в книжках для дітей. Зареєструватися на онлайн-курс для «Як писати смішні дитячі книжки» можна за формою https://forms.gle/RBKpFuK2KichGbMC8. Для тих же, хто хоче опанувати основи письма для дітей, запрошуємо ознайомитися з лекціями нашого класичного практикуму.

Чому ми вважаємо, що на третьому році великої війни доречно й навіть бажано створювати смішні книжки для дітей? Найперше, гумор – це інструмент, який допомагає підтримувати силу духу й відчувати смак життя. Ми вже маємо напрацювання в темі «Як говорити з дітьми про війну і мир» (дивіться посібник у вільному доступі), а тепер вкладаємо зусилля в те, щоб плекати в дітях життєстійкість.


Про що «Наука БараБуки»?


  • про інструменти й засоби створення комічного у світовій дитячій літературі;
  • про вікові особливості дитячого почуття гумору;
  • про «погані» жарти у книжках для дітей;
  • про гумор у сучасній українській та світовій дитячій літературі.

Велику увагу розробниці курсу надають розборам прикладів із уже опублікованих дитячих і підліткових книжок.


Для кого цей воркшоп?


Для авторів/ок, які бажають опанувати різноманітні інструменти створення комічного при написанні книжок для дітей і підлітків. А також для редакторів/ок, які вміють підказати, де доречно розкрутити той чи інший жарт.

У межах практикуму відбудуться такі лекції:

22 квітня: Теорія гумору. Лектор: Ростислав Семків

24 квітня: Гумор у сучасній українській дитячій літературі. Лекторки: Галина Ткачук, Олеся Мамчич

29 квітня: Це (не) смішно: як (не) слід жартувати у дитячих книжках. Лекторки: Тетяна Стус, Ольга Купріян, Анна Третяк

1 травня: Гумор у сучасній світовій дитячій літературі. Лекторки: Оксана Лущевська, Наталія Ясіновська

Початок лекцій о 18:00 за київським часом (крім лекції 24.04, котра на 19:00). Форма – онлайн-лекція з обговоренням. Тривалість: до 2 годин.


Хто навчатиме?


Ростислав СЕМКІВ, літературознавець, директор видавництва «Смолоскип», доцент у Києво-Могилянській академії, багаторічний викладач курсу про сатиру і гумор у світовій літературі. Автор книжок «Як писали класики», «Як читати класиків», «Пригоди української літератури» та ін.

Тетяна СТУС, письменниця, керівниця проєкту «BaraBooka», провідниця численних видавничих проєктів у сфері дитячої книги, сертифікована дитяча психологиня, літературна агентка.

Оксана ЛУЩЕВСЬКА, дитяча письменниця, перекладачка, публіцистка, членкиня PEN Ukraine, дослідниця дитячої і підліткової літератури (PhD). Засновниця дитячих онлайн-курсів Joyful Foх Reading Club, а також літературної майстерні для авторів дитячих книжок «Сторі + Я». 

Галина ТКАЧУК, письменниця, редакторка, кураторка і тренерка дитячих літературних гуртків.

Олеся МАМЧИЧ, письменниця, перекладачка, головна редакторка польсько-українського часопису «Посестри».

Анна ТРЕТЯК, головна редакторка сайту «BaraBooka», кураторка й консультантка видавничих проєктів для дітей у напрямі нон-фікшн, дослідниця дитячої літератури.

Наталія ЯСІНОВСЬКА, письменниця, перекладачка книжок для дітей та підлітків. Переклала українською серію-бестселер «Джуді Муді».

Ольга КУПРІЯН, письменниця, фахівчиня з дитячого читання, редакторка, літературна консультантка.


Умови участі


Для участі у практикумі слід зареєструватися за формою https://forms.gle/RBKpFuK2KichGbMC8. Оргвнесок за воркшоп, що складається з 4 лекційно-практичних занять, – 1500 грн (за умови сплати до 12.04.2024, після цієї дати – 1700 грн). Доступ до запису лекцій буде можливий упродовж наступних шести місяців.

«Науку БараБуки» – серію воркшопів про те, як писати й удосконалювати літературу для дітей і підлітків, – розробили фахівчині з дитячого читання, редакторки проєкту підтримки дитячого читання «БараБука», методистки лабораторії дитячого читання Національного центру «Мала академія наук України», постійні учасниці журі книжкових рейтингів, літературні критикині, авторки книжок для дітей і підлітків Тетяна Стус, Анна Третяк, Ольга Купріян, Анастасія Музиченко, Марія Артеменко та Ірина Громова.

Організатор: лабораторія дитячого читання НЦ «Мала академія наук України».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар