Салют, шопінг і кролик-гном

Автор: БараБука


Літо – час вільного читання! У цю пору взяти книжку в руки надихає радше дружня порада, ніж список, який іще у травні завбачливо дали любим учням на літо вчителі.

Тож саме час оприлюднити нашу міні-підбірку формату читачі радять читачам. А якщо точніше – читачки радять. 🙂

Авторки цих трьох відгуків – учасниці літгуртка «Написатор» від БараБуки: Влада Гавенаускайте, Ольга Зеленська та Владислава Бєлова. Дівчата закінчили, відповідно, четвертий, п’ятий і шостий класи, тож, сподіваємося, їхні враження від книжок стануть у пригоді іншим читачам і читачкам цього віку.

Важливий момент: кожен відгук поділений на дві частини. Перша – для тих, хто іще не читав книжку, друга – для тих, хто вже прочитав. Плюс балакуча БараБука, якій дуже важко тримати усі секрети, новини та плітки про укрдитліт, після кожного тексту ще й повставляла свої два слова.

Ось так ця підбірка написана, а як вам її читати – ваша особиста справа. Бо ж літо – час вільного читання, не забуваймо про це! 🙂

Влада Гавенаускайте

«Вечірні крамниці вулиці Волоської» Галини Ткачук (Київ, «Темпора», 2014, 2018)

Для тих, хто іще не читав

Мені сподобалася ця книга тим, що все дуже гарно намальовано і написано не дуже маленьким шрифтом. Написала цю книгу Галина Ткачук, малювала Наталка Пастушенко. Дуже смішні герої та вся оповідь дуже цікава на інтригуюча. Але мені не сподобалася кінцівка. Тому що це була ніби кінцівка, але не кінцівка. Хотілося б дізнатися, що далі сталося із тими котами і хом’яком.

Іще хочу відзначити ілюстрацію із дев’яносто сьомої сторінки, на якій усі дивляться на казковий салют. Та ілюстрацію із сімдесят сьомої сторінки. Там голуб Сергієнко пролітає над Андріївським узвозом. Книга гарна, рекомендую.

Для тих, хто читав: короткий фанфік

Коли ворона Васса знайшла апейрон, то вона подумала, що салют – це була крута ідея, і зробила іще один. Але наприкінці салюту з неба впав верблюд Ахмед – і почалися нові приходи.

П.С.: Верблюд був хороший.

Два слова від БараБуки

Буквально щойно вийшло друком перевидання цієї повісті! Текст та малюнки лишилися незмінні, лиш додалася авторська післямова «Чи існують насправді вечірні крамниці». А це означає, що «Вечірні крамниці вулиці Волоської» нарешті знову існуватимуть у книжкових крамницях.

Читайте також рецензію Володимира Чернишенка: Заглядає в шибу казка

Ольга Зеленська

«Солоні поцілунки» Ольги Купріян (Київ, ВЦ «Академія», 2016)

Для тих, хто іще не читав

«У день чотирнадцятиліття Мілки вона встигла втратити все: і сім’ю, і повагу, і свого хлопця. Найжахливіший день народження»!

Читаючи цю повість, розумієш, яке життя яскраве і водночас гірке. Та книгу треба дочитати до кінця, щоб зрозуміти суть цієї повісті. 🙂

Для тих, хто читав: короткий фанфік

Наступного тижня Мілка пішла до школи. Не у шкільній формі. Три дні тому вона із Танею ходила шопитись. Мілка там довго пробула, обираючи гарне вбрання, але врешті-решт зупинилася на вбранні, яке, за словами продавця, «змінює колір Твого настрою». Отож, коли Мілка прийшла до школи, воно стало червоним, а в деяких місцях навіть трохи багряне. А від Сашка жодної смс-ки. 🙁

Два слова від БараБуки

Вихід наступної підліткової книжки Ольги Купріян анонсований на кінець серпня цього року. І це буде не просто книжка, а… тадам! – «Щоденник Лоли» за мотивами популярного серіалу «#Школа». Попереднє замовлення уже стартувало, і не кажіть потім, що БараБука вчасно не повідомила.

Читайте також рецензію Олени Даниліної: Думати про це сьогодні

Владислава Бєлова

«Окуляри і кролик-гном» (Київ, «Братське», 2018)

Для тих, хто іще не читав

Ця книга має в собі багато історій різних письменниць. У ній тринадцять оповідань, усі на різні теми.

Тут неможливо визначити, яка історія найцікавіша або найнудніша.

Коли читаєш, реально не можеш відірватися.

Тому, якщо тримаєш цю книжку в руках, – не сумнівайся ні секунди, а одразу починай читати.

Для тих, хто читав: короткий фанфік

Інструкція до Інни. Друга частина.

Сьогодні я напишу інструкцію до моєї подруги Влади.
(Якщо ви не знаєте, хто я, – дізнайтеся про це у книзі «Окуляри і кролик-гном»).
У Влади багато основних режимів, але я розкажу про декілька.
Влада печальна. Вмикається коли:
– згадує про синіх китів,
– написала самостійну роботу гірше, ніж я (а у мене в цей час включена Інна-крутелик),
– коли забула зошит з історії…

Влада «Я ж казала!» вмикається:
– коли сестра Яна програла у суперечці,
– коли вчителька похвалила за доповнення,
– коли в неї день народження.
І мій улюблений – Влада-позитифф:
– завжди, окрім описаних вище випадків,
– і коли побачила милого песика.

Два слова від БараБуки

Для того, щоб отримати цю книжку – по секрету – не треба нікуди іти і нічого платити. Тільки для вас, дорогі читачі, і тільки від БараБуки – безкоштовний лінк на завантаження книжки «Окуляри і кролик-гном» у різних форматах для читання на різних пристроях: PDFEPUBFB2MOBI.

Читайте також: 

Бувай IT, привіт село: про що пишуть у підліткових книжках?

Така непроста шкільна любов

 

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар