Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (7+)

Автор: БараБука


Наступна порція новинок сезону весна-літо 2018 року – для дітей, які вчаться читати або якраз розчитуються. Категорія 7+ найбільш різножанрова, адже тут є і книжки-картинки, і короткі історії, ілюстровані повісті, книжка з рецептами, наукпоп і навіть детектив.

Список новинок для малюків і дошкільнят читайте в попередніх випусках.

7+

Володимир Рутківський. Щирик зі Змієвої гори (ВСЛ)

Інколи сам факт народження особи певного виду позбавляє її вибору. От, наприклад, якщо ти народився Змієм Гориничем – будь ним. Пройди зміїний обряд ініціації та й живи так, як усі твої пращури, – будь підступним, лихим і кровожерливим. Але що ж вдіяти, коли ти при цьому малий і щирий змійчук, і щось не сильно тобі кортить йти батьковим шляхом? У заключній частині пригодницько-фантастичної трилогії зійдуться улюблені персонажі з попередніх видань – «Бухтика з тихого затону» та «Гостей на мітлі», – щоб допомогти симпатичному Щирику уникнути невідворотного.

Ілюстрації Іви Михайлян.

Володимир Арєнєв. Відчайдушний боягуз (ВСЛ)

«Відчайдушний боягуз» Володимира Арєнєва – це книжка про пригоди хлопчика Данька, кожна з яких допомагає герою дізнатися щось нове чи зробити захопливі відкриття. Серед цих пригод є як цілком реалістичні ситуації (наприклад, коли Данько загубився в зоопарку чи вирішив замість уроків піти в кіно), так і фантастичні (зокрема, подорож у майбутнє, зустріч із дорослим собою чи боротьба з мікробами всередині власного організму).

Ілюстрації Лани Квітки.

Надійка Гербіш. Пуанти для Анни (ВСЛ)

«Пуанти для Анни» – це книжка про велику мрію та маленькі кроки до неї, про радощі та прикрощі, які неодмінно супроводжують шлях до мети. Одного разу дівчинка Анна сходила на балет і захотіла й собі стати танцюристкою. Так Анна дізнається, що танці – це важка праця, і не всі радітимуть твоїм успіхам. Та за допомогою регулярних занять і підтримки близьких навіть такі амбітні мрії стають досяжними.

Ілюстрації Юлії Пилипчатіної.

Оксана Лущевська. Опікуни для жирафа (ВСЛ)

Виявляється, в зоопарку можна не лише гуляти й дивитися на тварин, їсти морозиво й шукати домівку слона. Оксана Лущевська дарує читачам своєї нової книжки чудесну ідею – можна стати опікунами для будь-якого його мешканця! Нам усім важливо не забувати, що зоопарк – це не виставка рідкісних тварин, а притулок для живих істот, про яких треба дбати.

Ще один важливий момент у книжці – героїня, яка носить оклюдер. Коли з ілюстрацій на тебе дивиться людина, в якої красивий і стильний аксесуар на окулярах, а не річ, якої треба соромитися, стає значно простіше й собі носити оклюдер, якщо в ньому є потреба.

Ілюстрації: Євгенія Гайдамака.

Надійка Гербіш. Мандрівка чарівним атласом. Гринвіч (ВСЛ)

Друга книжка із серії «Мандрівки з чарівним атласом» перенесла Луку та Терезку (а також читачів) до Гринвіча, невеликого містечка поблизу Лондона. Туди діти потрапляють вже не самі, а з авторитетним дорослим – своїм дідусем Тимофієм. Таким чином вони дізнаються значно більше про Гринвіч та Лондон, зокрема про кораблебудування та астрономію. «Мандрівки з чарівним атласом» – це не лише опис туристичних точок різних міст, але й розмови дітей та дорослих про важливі питання минулого та сучасності.

Ілюстрації: Богдана Бондар.

Маша Сердюк. Юлія Нієдра. Марі Кінович. Ням. Готують діти (Братське)

Популярна серед дорослих фуд-блогерка Маша «Котлетка» Сердюк написала книжку рецептів для дітей. Читачі знайдуть у виданні основні правила поведінки на кухні, цікаві факти про їжу а також детальні покрокові рецепти, поділені на три рівні за складністю приготування. Усі рецепти випробували в роботі самі діти!

Аліна Штефан. Шафа під сливою (Віват)

Чи мріяли ви коли-небудь про телепортацію? Якщо так, то будьте обережні – раптом біля вас є така сама чарівна шафа, як в цій розважально-пізнавальній історії про двох читачок. Міра і Аліна подорожують у просторі часі, перетворюються на тварин і комах, потрапляють в усілякі халепи лише силою думки. Разом із ними ви довідається багато нового про бобслей, фехтування і польоти на дирижаблі, китів, цвіркунів і павуків.

Ілюстрації Мар’яни Микитюк.

Мій музей (Основи)

Робочий зошит, який допоможе юним любителям мистецтва зрозуміти музейний простір і принципи творення візуального мистецтва. Зручний формат, яскраве оформлення, легкість виконання завдань, адаптовані для юних читачів пояснення з основ мистецтвознавства – ці особливості сприятимуть продуктивній роботі дітей із зошитом.

Андрій Кокотюха. Гімназист і вогняний змій (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА)

Друга книжка про гімназиста Юрка Туряницю і його друга приватного детектива Назара Шпига. На цей раз вони розслідують низку пожеж українських історичних будівель. Восьмикласнику загрожують смертельні небезпеки, проте хлопець понад усе прагне врятувати українську історію і попередити наступні руйнування Вогняного змія. Адже якщо зникнуть значимі покинуті будівлі, то й пам’ять про видатних її мешканців так само зникне у вогні.

Читайте також про новинки на вік 0+ та 4+.

Далі буде…

Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (11+)

Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (15+)

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар