Переможці конкурсу відгуків для школярів «Читай-Пиши 2020»


7 травня відбулося оголошення результатів цьогорічного конкурсу відгуків «Читай-Пиши», що вже другий рік поспіль об’єднує книгодрузяк зі сходу нашої країни. Всього на конкурс надійшло 237 текстових робіт і 65 відео рецензій із Донецької, Луганської та Харківської областей.

Зважаючи на карантинні обставини, імена 12 щасливчиків, які отримають планшети та камери миттєвого друку, було названо під час прямого ефіру на сторінках конкурсу та Благодійного фонду Сергія Жадана. Головний приз – поїздка до Києва на Х «Книжковий Арсенал» обов’язково відбудеться вже після карантину, дати подорожі організатори повідомлять пізніше.

Цього року в конкурсі розглядалися відгуки у двох форматах: текстовому та відео, у кожній з яких – по дві вікові категорії.

Переможці за текстові рецензії у віковій категорії 10–13 років:

1 місце – Федір Клименко з відгуком на книгу «Чудове Чудовисько» Сашка Дерманського.

2 місце – Валерія Тарасенко з відгуком на книгу «28 днів з життя Бурундука» Івана Андрусяка.

3 місце – Ольга Кравченко з відгуком на книгу «Помста» Юлії Чернієнко.

Переможці за текстові рецензії у віковій категорії 14–17 років:

1 місце – Артем Микосянчик із відгуком на книгу «Інтернат» Сергія Жадана.

2 місце – Катерина Істоміна з відгуком на книгу «Поклоніння ящірці» Любка Дереша.

3 місце – Софія Сиса з відгуком на книгу «Сіль для моря, або Білий кит» Анастасії Нікуліної.

Переможці за відео-відгуки у віковій категорії 10–13 років:

1 місце – Марія Печенізька-Ткачова з відгуком на книгу «Втеча звірів» Галини Пагутяк.

2 місце – Ірина Домановська з відгуком на книгу «Куди зникло море» Мар’яни і Тараса Прохаськів.

3 місце – Тимофій Золотухін із відгуком на книгу «Сапієнси» Володимира Арєнєва.

Переможці за відео-відгуки у віковій категорії 14–17 років:

1 місце – Анна Гуменюк із відгуком на книгу «Сторожова застава» Володимира Рутківського.

2 місце – Ростислав Шейченко з відгуком на книгу «Інтернат» Сергія Жадана.

3 місце – Євгенія Сухарєвська з відгуком на книгу «Інтернат» Сергія Жадана.

Крім того, спецвідзнаки отримали Ганна Соловйова за вірш про Сергія Жадана та Андрій Редченко за п’єсу за мотивами книжок Сергія Гридіна, а текстові роботи учасників, що зайняли 1 та 2 місце будуть надруковані на сторінках журналу «Однокласник».

Для розгляду та оцінювання відеоробіт долучилися письменниця, журналістка і блогерка Маша Сердюк; кінокритик, член експертної комісії з питань видачі прокатних посвідчень при Держкіно, член відбіркових комісій українських кінофестивалів і премій, експерт Українського культурного фонду Ярослав Підгора-Гвяздовський та дитяча письменниця, викладачка літературного гуртка «Написатор», сценаристка проєкту «Живі письменники» Галина Ткачук. Текстові роботи оцінювали Сергій Жадан, письменник, перекладач, громадський активіст; Ганна Улюра, літературознавиця, літературна критикиня; Ірина Славінська, журналістка, ведуча, літературознавиця; Андрій Курков, письменник, журналіст, президент Українського ПЕН; Анастасія Музиченко, провідна фахівчиня НЦ «Мала академія наук України», літкритикиня; Євгеній Стасіневич, літературний критик, ведучий, літературознавець. Попередній відбір здійснювали методистки НЦ «МАНУ» та експертки з дитячого читання Ольга Сілакова та Марія Артеменко.

Конкурс відгуків для школярів «Читай-Пиши» заснований Простором Української Дитячої Книги «BaraBooka» та Благодійним фондом Сергія Жадана і відбувається у партнерстві з «Українським інститутом книги» та за підтримки Національного центру «Мала академія наук України», видавництв «Ранок» і «Фабула». Фінансову підтримку вже другий рік поспіль надає благодійна організація з Лондона «Ukraine Charity».

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар