«Валізки з книжками» поїдуть до українських бібліотек

Автор: БараБука


У 2023 році проєкт «Валізка з книжками», започаткований на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, щоб підтримати українських дітей закордоном, отримав новий ракурс. Оскільки багато дітей залишається в Україні й усе більше повертається додому, Ґете-Інститут вирішив також поповнити полички українських бібліотек.

Заявку на отримання «валізки з книжками» подало понад 4500 бібліотек та читацьких ініціатив із усієї України. Організатори відібрали 250 українських бібліотек та проєктів, які долучаться до проєкту «Валізка з книжками». Список бібліотек можна переглянути тут.

«Валізка з книжками» – це проєкт, призначений для дітей, батьків, вчителів та бібліотекарів. За підтримки МЗС Німеччини Ґете-Інститут разом із експертами у сфері літератури зібрав валізки з дитячими книжками українських та зарубіжних авторів. Усі валізки поїдуть до українських бібліотек для підтримки та популяризації читання серед дітей. Окрім книжок у наборі будуть також сенсорні іграшки, розмальовки та посібник від відомих психологів та психотерапевтів про те, як розмовляти з дітьми про війну, вміти їх підтримати та пояснити складні речі простою мовою.

Експертки з дитячої літератури Юлія Козловець, Олександра Савченко, Валентина Вздульська, Тетяна Стус, Оксана Лущевська, Катерина Сухоребська та Катерина Міхаліцина відібрали 22 книжки, які допоможуть дітям потоваришувати зі своїми емоціями та обговорити те, що їх турбує, через книги.

Для всіх, хто супроводжує читання, команда «Bezpobiliv» підготувала поради щодо гейміфікації читання, включно з простими завданнями та іграми, а також матеріали, які зроблять читання цікавішим та нададуть більше можливостей для спілкування один з одним. Також у кожну валізку додали дві розмальовки на основі однієї з дібраних книжок. Їх розробив міжнародний благодійний фонд «Kateryna Biloruska Foundation».

«Особливу увагу ми хочемо приділити психічному здоров’ю наших дітей, тому серед матеріалів ви також знайдете брошуру з порадами психологині Світлани Ройз та психотерапевта Удо Бера щодо роботи з дітьми, які пережили досвід війни, як вміти їх підтримати та пояснити складні речі простою мовою», – зазначено на сайті Ґете-Інституту в Україні.

Список книжок, що потраплять в українські бібліотеки завдяки проєкту «Валізка з книжками»:

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар